Anahtar Kelime Planlayıcı

Müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolu Google’da üst sıralarda yer almak! Web siteniz için en uygun ve yüksek hacimli anahtar kelimeleri, sizin için hazırladığımız bu tooldan ücretsiz şekilde öğrenebilirsiniz.


   

  ANAHTAR KELİMELERDE ÜST SIRADA ÇIKMAYA BAŞLA >>

   

  Anahtar kelimeler, bir web sitenin aramalarda üst sıralara çıkabilmesi amacıyla yapılan SEO veya Google Ads çalışmalarındaki en kritik detaydır. Anahtar kelimeler, dijital pazarlama anlamında yapılan tüm çalışmaların başlangıç noktasıdır.

  Doğru hedef kitleye erişmek, tanıtım yapabilmek ve satış gerçekleştirmek amacıyla doğru anahtar kelimeler belirlenir. Bu aşamada anahtar kelimelerin web sitede satılan ürünle veya hizmetle ilgili olması, rakiplerin kullandığı anahtar kelimelerdeki sıralamaları ve seçilen anahtar kelimelerin direkt hedef kullanıcıya hitap ediyor olması gerekir. Arama hacmi, bir anahtar kelime veya cümle için arama motorlarında yapılan ortalama aylık arama sayısını ifade eder.

  Tepe SEO Dijital Pazarlama olarak geliştirdiğimiz Anahtar Kelime Arama Hacmi Bulucu, bir arama motoru optimizasyonu tool’udur. Anahtar Kelime Planlayıcı, bir anahtar kelime için arama hacmini ölçerek, web sayfasının o anahtar kelime için arama sonuçlarında nasıl performans gösterebileceğini ve o anahtar kelime için arama sonuçlarında ne kadar popüler olduğunu gösterir. Bu bilgi, web sayfasının arama sonuçlarında daha yüksek bir sıralama elde etmek için gerekli olan düzenlemelerin yapılmasını kolaylaştırır. Düzenlemeler kapsamında rakip web sitelerinin kullandığı anahtar kelimelerin arama hacimlerini karşılaştırarak hangi anahtar kelimeler için daha yüksek anahtar kelime arama hacmi elde ettiklerini görmenizi sağlar ve sizin web sitenizin arama hacmini arttırmak için hangi anahtar kelimeler üzerinde çalışmanız gerektiğini belirlemenizi kolaylaştırır.

  Google Anahtar Kelime Bulucu, arama sonuçlarında daha yüksek bir sıralama elde etmek için çok önemlidir çünkü arama sonuçlarının en üstünde yer alan web sayfaları, daha fazla ziyaretçi çekmekte ve daha fazla tıklama almaktadır. Bu, daha yüksek bir trafik ve daha yüksek bir dönüşüm oranı anlamına gelir.

  Anahtar kelime planlayıcısı ile anahtar kelime araştırması yapılırken ne için anahtar kelime optimizasyonuna ihtiyacınız olduğu en önemli konudur. Daha fazla satış yapmak, daha fazla trafik kazanmak, daha fazla ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını sağlamak gibi birçok ihtiyaç durumu olabilir. Her durum için farklı anahtar kelimeye bakabilirsiniz. Adım Adım SEO Çalışması başlıklı rehberimizde de yer verdiğimiz bir örnekten devam edersek; ‘’masa lambası fiyat’’ kelimelerinden satış odaklı bir potansiyel yakalayabilirken ‘’masa lambası hangi açıda kullanılmalıdır’’ kelimelerinden de bilgi veren içeriğinize trafik çekebilirsiniz. Bu sebeple hem web sitenizin ihtiyacı doğrultusunda bir anahtar kelime araştırması yapılmalı hem de hedef kitlenizin kim olduğuna ve ne amaçla o anahtar kelimeyi arattığına bakarak anahtar kelime optimizasyonu yapabilirsiniz.

  Google Anahtar Kelime Planlayıcı’nın Faydaları

  1. Başarılı anahtar kelimeler için daha fazla reklam yatırımı yapmanızı ve sonuç alamadığınız anahtar kelimeler ile ilgili yapılan harcamalarınızı düzenlemeniz ve buna uygun bütçe planı ile harcamalarınızı azaltmanıza ve daha fazla verim almanızı sağlar.
  2. Dönüşümlerinizin artmasını sağlar. İyi dönüşüm aldığınızı fark ettiğiniz anahtar kelimeler ile çalışmalara devam ederken, dönüşümün kısıtlı olduğu kelimelerde çalışmaları sonlandırabilme planınızı ortaya çıkartır. SEO kelime bulucu olarak kullanımınızı bu yöntemle gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Güncel trendleri yakalamanızı sağlar. Özellikle üzerinde durduğunuz bir anahtar kelime artık eskisi kadar araştırılmıyor veya araştırılsa da aynı oranda farklı anahtar kelimeler de araştırılmaya başlanıyorsa bu durumda güncel anahtar kelimeleri öğrenmenizi sağlar.
  4. Hedef kitlenizi genişletmenizi sağlar. Spesifik bir anahtar kelime üzerine ilerleyip doğru kitle ile buluştuktan sonraki süreçte bu kitleyi daha çok genişletmek ve genişletilmiş anahtar kelimeleri bulmak gerekir. Anahtar Kelime Arama Hacmi Bulucu ile bunu sağlayabilirsiniz.
  5. Zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Anahtar kelimeleri birçok farklı araç ile araştırabilirsiniz. Fakat hızlı ve gerçek zamanlı sonuçlar her zaman her araçta karşınıza çıkamayabilir. En doğru sonuçlara erişebilmek için TEPESEO Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanabilirsiniz. Anahtar kelime planlama aracımız sizlere SEO ve Google Reklamlarınızda kullanabileceğiniz kelimelerin anahtar kelime arama hacimlerini ve benzer kelimeler için fikirler sunacaktır.

   

   

  TEPE SEO Firması