Arama Motoru Optimizasyonu – SEO

Arama Motoru Optimizasyonu - SEO

Sonuç Gösteren bir SEO Firmasıyla Çalışmaya Başlayın

TEKLİF ALMAK İSTİYORUM >>


SEO Hizmetlerimiz

Arama Sonuçlarında En Tepelerde Çıkmaya Başlayın

Anahtar Kelimeler

Web sitenizde satmış olduğunuz ürün veya hizmet odaklı özel olarak araştırılan ve geliştirilen anahtar kelimeler ile sitenizin optimizasyonunu gerçekleştiriyoruz. Kullanıcılar sizin için seçilen anahtar kelimeleri Google’da arattıklarında ilk sıralarda karşılarına çıkmanızı ve ziyaretçilerinizi artırmanızı sağlıyoruz. Her organik trafik aynı zamanda birer potansiyel müşteridir. Tepe SEO olarak web sitenizin Google sıralamalarının yükselmesi ile birlikte ticari büyüme ve kârlılığınızı artırmak üzerine de çalışıyoruz.

Anahtar kelime araştırmalarımızda çoğu firmanın gözden kaçırdığı birtakım konuları dahil ediyoruz. Anahtar kelime çalışmalarında web sitenizde daha çok satış yapmak mı, daha çok trafik kazanmak mı veya ürün ya da hizmetlerinizin daha fazla tanıtılmasını mı istediğinizi öğreniyoruz ve size en uygun olan tercihe yönelik çalışmalar başlatıyoruz. Rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimeleri de inceleyerek rekabet durumuna uygun kelimeler belirliyoruz. Çalışmaların neticesini en kısa zamanda alıyoruz çünkü doğru çalışma ve doğru zamanlama ile sitenizin anahtar kelime optimizasyonunu tamamlamış oluyoruz.

Site içi SEO

Sitenizi ön plana çıkarabilmek için çeşitli SEO çalışmaları yapıyoruz ve bunlardan biri de kullanıcıların web sitenizdeki etkileşimlerini kolaylaştıracak olan site içi SEO çalışmalarıdır. Site içi SEO çalışmaları sonucunda sitenizin Google tarafından benimsenme sürecini hızlandırıyoruz.

Site içi SEO çalışmalarında alt başlık, etiket ve açıklamaların düzenlenmesi, URL’lerin düzenlenmesi, anahtar kelimelerin doğru konumlandırılması, görsel optimizasyonu, site hızının yükseltilmesi, mobil uyumluluk, içeriklerin SEO uyumlu olması, sayfa içi linklemeler, url bağlantıları, ssl sertifikası, alan adı ve domain, site haritası, vb. faktörlere yer veriyoruz.

Google’ın web sitelerini sıralarken belirlediği kurallara ve algoritmalara göre düzenlemeler ve iyileştirmeler yaparak site içi optimizasyonlarda başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Sitenizden aldığı verimden memnun olan müşterilerinizin sonraki zamanlara sadık müşteriler haline gelmesine yardımcı oluyoruz.


Site dışı SEO

Web siteniz için yapılacak olan site dışı optimizasyonlar ile daha fazla marka bilinirliği, tanıtım ve pazarlama kampanyaları yürütüyoruz. Google sıralama sayfasında en tepelerde yer alarak yakalanan organik trafikle sınırlı kalmadan farklı sitelerden backlink çalışmaları ile kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmesini sağlıyoruz. Bu ziyaretlerin artışı ile doğru orantıda satış hacminizin de artmasına yardımcı oluyoruz. Site dışı SEO çalışmaları kapsamında Google Search Console, tanıtım yazıları ve haberleri, reklamlar dahil olmak üzere web sitenize en uygun çalışmaları yürütüyoruz.

Site dışı SEO çalışmalarında önemli olan diğer faktör de ürün veya hizmetlerinizi hatırlatmaktır. Pazarlama ve tanıtım ile daha önce alışveriş yapan veya yapmaya yeltenen kullanıcıların sizi hatırlaması sağlanır. Bunu yeniden pazarlama çalışmaları olarak ilerletiyoruz ve Google sıralamalarınızı kısa bir sürede üst sıralara çıkartıyoruz.

Teknik SEO

Teknik SEO kapsamında uzun zamandır birçok firmaya SEO konusunda destek vermiş ve tecrübe kazanmış uzman ekibimiz siteniz için gerekli operasyonları ve stratejileri sağlayarak SEO çalışmalarının aktif sonuç vermesini sağlıyor. Google web siteleri sıralarken 200’den fazla faktöre bakıyor ve teknik SEO kısmında link inşası, site altyapısında gerekli düzenlemeler, site güvenliği ve gizliliği gibi faktörler, bazı sertifikalar ve uzantılar gibi unsurlara yer veriyoruz.

Siteniz özel bir yazılım ile tasarlanmış da olsa WordPress tabanlı bir yazılım da olsa alt yapısında olan eksikliklere çözüm buluyoruz ve sitenizi teknik açıdan geliştiriyoruz.

Yerel SEO

Google aramalarının yaklaşık %46’sı yerel aramalar ile ilgilidir. Aynı zamanda yerel aramaların yaklaşık %88'i 24 saat içinde bir mağaza ziyareti veya telefon görüşmesi ile sonuçlanıyor. Yerel aramalarda da varlığınızı sürdürmenizi ve yerel SEO çalışmaları ile işletmenizin çevredeki müşterilerden haberdar olma sürecini hızlandırıyoruz. Bu sürece tabii olarak yerel işletme SEO anahtar kelime çalışmaları, Google İşletme Profili veya Google My Business optimizasyonu, yerel arama alıntıları ve SEO yerel açılış sayfası optimizasyonu gibi unsurlar üzerinden çalışıyoruz.

Yerel SEO çalışmalarında hem lokasyon açısından size yakın olan müşterilerinizi dijitalde rakiplerinize kaptırmanızı önlüyoruz.

Websitenizin Ücretsiz SEO Raporunu Alın!

SEO Hizmetlerimiz ile ürün veya hizmet satışı yapan web sitelerinin Google sıralamalarında en tepelerde olmasını sağlıyoruz. Bu da marka bilinirliği, organik trafik ve aynı parallellik ile daha fazla potansiyel müşteri ve tıklanma kazanmaya destek oluyor. Rakiplerinizden daha iyi konumda yer almak, müşterilerinizi kaptırmaya son vereceğiniz anlamına gelir. Satış hacminizi artırmak için SEO hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

SEO Hizmetlerimiz kapsamında web site için gerekli olan tüm analizler yapıyor ve süreci şeffaf bir şekilde yürütüyoruz. Google’ın algoritmalarına ve belirlediği tüm prosedürlere, güncellemelere  vakıf olarak siteniz için en uygun planlamaları hazırlıyoruz. Haftalık olarak sıralama raporlarınızı sizlerle paylaşıyoruz ve ne kadar ilerleme kaydettiğinizi görmenizi sağlıyoruz. Bu süreçte sorularınız olduğunda en hızlı şekilde cevaplandırmak için çalışıyoruz. Etik bir SEO uygulaması gerçekleştirirken müşterilerimizin memnuniyetini hat safhada tutuyoruz ve beklentilerini anlıyoruz. Kullanıcı deneyimini olumlu etkileyecek faktörlere yer veriyoruz. Müşterilerimizin yatırımlarının karşılığını almaları ve beklentilerini en doğru yoldan karşılamak bizim işimiz. Bu yüzden Türkiye’nin güzide ve alanında öncü firmalarıyla çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.


Arama Motoru Optimizasyonu - SEO Sıkça Sorulan Sorular

SEO Nedir?

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelen web sitelerin arama motoru sonuç sayfalarında rekabette öne geçmelerine yardımcı olacak şekilde ilk sıralara çıkmalarını sağlayan çalışmalar bütünüdür.

SEO Çalışmasının Fiyatı Nedir?

Fiyatlar sitenin organik trafiğine, anahtar kelime arama hacimlerine, rekabet durumuna göre belirlenir. Her site için aynı fiyat belirlenmez. SEO çalışmaları, ücretli bazı sistem ve uygulamalar kullanılarak yürütülür. Bu süreçte sektörde belirlenen ortalama bir fiyat göz önüne alınır. Çok daha uygun fiyatlı SEO çalışması yapılabileceğini savunan kişilerin yapmış olduğu çalışmaların gerçek ve faydalı sonuçlar veremediği sıklıkla görülmektedir.

Ne kadar sürede ilk sıraya çıkılır? Kesin birinci sırada olmak mümkün mü?

SEO, uzun soluklu bir çalışmadır. Yapılan çalışmaların Google tarafından benimsenmesi ve etkisini göstermesi için ne kadar sürede ilk sıralara çıkılacağı ile ilgili spesifik bir tarih vermek doğru olmamaktadır. Çalışılan süre, web site kuruluş tarihine, daha önce SEO çalışmaları yapılıp yapılmadığına ve bazı faktörlere göre değişiklik gösterir. Kesin olarak birinci sırada olmayı hiçbir SEO firması ve freelance SEO çalışmaları yapan kişiler vaat edememektedir. Google’ın kendi açıklamalarını incelediğimizde onlar da bu yönde ilerlemektedir.

Ne kadar zaman sürer?

Web sitenizin ilk sıralara çıkması için ortalama 1 yıl çalışılmasını tavsiye etmekteyiz. Siteniz 8-10 ay gibi bir sürede ileri düzeyde yol katedebilir ve sıralamalarda da sıçrayışlar yaşayabilir. İlk 2-3 aylık süre zarfında da sitenizde sıralamalarda dalgalanmalar görünebilir ve bu süre içinde üst sıralara çıkabilirsiniz. 1 yıl çalışılamayacak olan sitelere tavsiyemiz minimum 6 ay çalışılmasıdır.

SEO çalışmasıyla satışlarım kesin artacak mı?

SEO çalışmaları, web sitenizi üst sıralara çıkarttıktan sonra organik trafiğiniz arttıkça satış yapma ihtimaliniz de artacaktır. Bundan sonraki süreçte potansiyel müşterilerinizin web sitenizi ziyaret etmesi ve sitenize, markanıza duyulan güven, tasarımındaki ve kullanımındaki kolaylık, satın alma içgüdülerini besleyecek türlü faaliyetler ile tam bir müşteriye dönüştürme ve satışlarınızı artırma yüzdenizi yükseltebilirsiniz. Ve unutmayın, rakipleriniz çoktan SEO’ya başlamış ve satışlarını artırmış olabilir.

Web site içinde de güncellemeler yapılıyor mu? İçerik ekleniyor mu?

Web siteniz WordPress tabanlı ise veya yönetici ara yüzü varsa site içerisindeki güncellemelere destek sağlayabilmekteyiz. Fakat WordPress tabanlı olmayan özel bir yazılım kullanıldıysa ve çalıştığınız bir web tasarımcı varsa değişiklikleri iletebiliriz. Çalıştığınız bir web tasarımcı yoksa çözüm ortaklarımıza yönlendirebiliriz.
İçerik kısmında opsiyonel olarak her ay 2 adet blog yazısı eklenebilir. Bu rakam, isteğe bağlı artırıp azaltılabilir veya sizin hazırlamış olduğunuz içeriklerin SEO’ya uyumlu olup olmadığı veya eksik kalan yerlerin düzenlenmesi gibi konularda kontrol sağlanabilir.

Google reklamlar ile SEO'nun farkı nedir?

SEO, web sitenizde teknik, altyapısal ve temel bazı faktörleri düzenler, geliştirir ve Google algoritmasına uyumlu hale getirir. Bunun sonucunda organik trafik elde edersiniz. Google reklamlar, sitenizi belirlenen ücret ve belirlenen süre içinde ilk sıralara çıkartır ve trafik çekmenize katkı sağlar. İki faktör bir arada yürütülebilir ve hedefe ulaşmayı kolaylaştırır.
Aralarındaki fark; SEO, uzun soluklu bir süreç olduğu için çalışmalardan yanıt almak da Google reklamlar kadar hızlı olmamakta fakat uzun bir süre kazanılan sıralama pozisyonundan düşülmemektedir. Bu da ziyaretçi güveni ve organik trafik kazandırır. Google reklamlar ise daha hızlı aksiyon almak isteyen siteler tarafından sıklıkla kullanılır. Google’a belli bir ücret ödenir ve belli bir süre belirlenir. Ücret ve süre sona erdiğinde reklamlar ile kazanılan sıralama pozisyonu sonradan kaybedilebilir. Çünkü rakipleriniz de reklam vermektedir. Burada dikkat edilecek nokta ise Google reklamların yönetilmesidir. ‘Ücretini verdim süresi de belli artık ilgilenecek bir konu kalmadı.’ diye düşünmek hata olur. Google reklam yönetimi de başlı başına verilen ücretten kazanılacak trafik kaynağını doğru ayarlamayı sağlar. Düzgün bir yönetim yapılmazsa verilen ücret boşa gidebilir. Kazandığınız trafiği de müşteriye dönüştüremeyebilirsiniz.

Tepe SEO olarak Google reklam yönetimi ile ilgili destek olmaktayız.

Web sitem zaten ilk sayfada, yine de SEO gerekli mi?

Daha önce yapılmış olan ve sona eren SEO çalışmaları ile kazandığınız sıralama pozisyonunuz, SEO çalışmaları devam eden rakipleriniz tarafından alınacaktır. Bu yüzden hali hazırda ilk sayfalara erişilmiş bir SEO çalışması yapıldıysa devamının da gelmesi gerekmektedir. Çünkü sıralamanızı korumazsanız düşüş yaşamanız kaçınılmaz olur. Her bir sıralama düşüşü ile kaybedebileceğiniz potansiyel müşterileri düşünebilirsiniz.

Daha önce SEO yaptırdık ama sonuç alamadık. Siz kesin sonuç verebilecek misiniz?

Maalesef günümüzde arama motoru optimizasyonu uzmanlığına sahip olmayan kişi ya da firmalar tarafından yapılan SEO çalışmaları birçok işletmeye fayda sağlamaktan ziyade zarar vermektedir. Yapılan hatalı çalışmalar sonucunda, web siteleri arama motorlarında bulunamama, hiç sıralama pozisyonu yakalayamama veya pozisyonlarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmaktadır.

Tepe SEO’nun kendini kanıtlamış stratejileri, kurumsal bir firma oluşu, referansları, alanında uzman bir ekip ile işleri yürütmesi gibi unsurları göz önüne alabilirsiniz.

TEPE SEO Firması