Link Oluşturma Nedir?

Birçok küçük işletme çoğu arama sayfalarında üst sıralarda yer almak için SEO stratejilerini kullanmanın son derece önemli olduğunun farkına varmıştır. Bir web sitesi yaptıktan sonra internet sayfanıza ziyaretçi gelmesini beklemenin hiçbir faydası yoktur. Fakat bazen dijital pazarlamada yeni olanlar bu konuda nereden başlayacağını bilememektedir. Eğer web sitesi nitelikli bir içeriğe sahip ise link oluşturmanın tanımını iyi bilmek gerekir. Link oluşturma pratiklerinin Seo gelişimi bakımından iyi bir başlangıç noktası olduğu söylenebilmektedir.

link oluşturma

Link Oluşturma Nedir?

Web sitelerinin arama motoru sayfasında çıkan sonuçlarda üst kısımlarda yer alması için diğer web sitelerinden link almasını sağlamak amacı ile ortaya çıkmış bir Seo terimidir. Arama motorları sitenin görüntü ve kalitesinden daha çok sayısal istatistik değerlerine çok daha fazla önem vermektedir. Bu sebeple birçok sayıda niteliği olmayan veya spam link dışında çok daha güvenilir bir link almak çok daha önemlidir. Sitenin faaliyet alanında itibar sahibi olunabilmesi için diğer sitelerden link almanın en pratik yolu link verilmeye, paylaşılmaya ve yorumlanmaya değer, kaliteli içeriği düzenli olarak üretmek ve paylaşmaktır.

Peki, Linkler Neden Değerli?

Google web sitesi içeriklerinizin farklı web sitelerinde link verildiğini görürse, markanıza çok daha fazla saygı ve ilgi göstermektedir. Yani bu arama motoru sonuçlarında sayfanın en üst sıralarına ulaşmak anlamına gelmektedir.

Fakat burada yer alan botların asıl önem verdiği mesele link sayısı değildir. Linklerin ne kadar etkili olduğudur. İçeriklerin birden fazla kez görüntülenmesi söz konusu olan bir gönderide paylaşılması, her ay binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bir sitede paylaşılmasından çok daha az etkilidir.

Herhangi bir işletmeye ait web sitesi hangi içeriğe sahip olursa olsun internet ortamında birçok kişi tarafından takdir edilmiş bir web sayfasında çok daha hızlı fark edilebilir. Bu şekilde de arama motoru sonuçlarında en üst sıralarda yer alabilir.

Nasıl Bir Başlangıç Yapılmalı?

O zaman iyi link ortaklığı kuracağınız önemli siteleri araştırarak işe başlamak çok önemlidir. Siteleri bulduktan sonra ise bu sitelerle irtibata geçmek gerekir. Forumlarda yer alan mevcut forumlara katılmak gerekir. Bloglara ve sosyal medya gönderilerine yorumlar yazmak gerekir. Çok fazla sayıda okunmuş talep gören yazılara sayfanızda yer verin. Bloggerlara sayfanızda misafir olarak yer almasını teklif edin. Bunun gibi yapılabilecek birçok uygulama fark edilebilmek için bir adım olacaktır.

TEPE SEO Firması