Google Ads Reklamları

5.000,00

  • Ürün veya hizmetlerle ilgili anahtar kelimelerinin araştırılması
  • yüksek arama hacimli kelimelerin tespit edilmesi
  • Hangi reklamın hangi kitleye gösterileceğinin belirlenmesi
  • Reklam başlıklarının belirlenmesi
  • Verilecek reklamlarla ilgili web sitesinde hedef sayfa belirlenmesi (ilgili içerik web sitesinde mevcut değilse içerik oluşturulması)
  • Reklam kampanya stratejilerinin belirlenmesi – Kampanya türü – Hedef kitle –
  • Duyarlı metin aramaları reklamlarının ve yeniden pazarlama görüntülü reklamların planlanması.
Stok kodu: googleads Kategoriler: Etiketler: ,

Google Ads Reklamları

Google Sonuçlarında Hızlı Bir Şekilde Çıkarak Potansiyel Müşteriler Kazanın

Google Reklam Türleri

Arama Ağı Reklamları

Google Ads reklam kolları arasında en fazla kullanılan reklamlardır. Genelde metin biçiminde olan bu reklamlar kullanıcılar sizinkine benzer bir ürün veya hizmet aradığında Google Arama sonuçları sayfasında gösterilir. Metin reklamlar Google’da bir arama yaptığımızda o arama ile ilgili ürün veya hizmet satan web sitelerinin ilk sıralarda karşımıza çıkması ile gerçekleşir. Web sitenin sol üst kısmında ‘Reklam’ ibaresi görülür. Özellikle büyük firmalar ile rekabet durumu olduğunda onlar ile aynı seviyede ve hatta onlardan da üst sıralarda konumlandırılmayı sağlar.

..

Görüntülü Reklamlar

Genelde görsel biçiminde olan bu reklamlar müşterilerinizin ziyaret ettiği web sitelerinde veya uygulamalarda gösterilir.

Yeniden pazarlama reklamları web sitelerini o an için ziyaret etmeyen fakat daha öncesinde ziyaret etmiş olan veya ilgili aramaları farklı zamanlarda farklı siteleri kullanarak gerçekleştirmiş olan kullanıcının karşısına çıkmakla ilgili strateji oluşturulan bir reklam çeşididir. Yeniden pazarlama reklamları da kendi içinde diğer reklam çeşitleri gibi kollara ayrılır. Bunlar Dinamik Yeniden Pazarlama, Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama ve Video Yeniden Pazarlama şeklindedir. Yeniden Pazarlama ile ilgili yazdığımız içeriği daha detaylı bilgi almak için inceleyebilirsiniz.

Alışveriş Reklamları

Alışveriş reklamları metin reklamlardan farklı olarak sadece ürün satan web siteleri için geçerlidir. İlgili aramanızı yaptıktan sonra Google Alışveriş sekmesine tıkladığınızda karşınıza ilk çıkan ürün görselleri ve firmaları hakkında alışveriş reklamı verdiklerini söyleyebiliriz. Bu reklam çeşidinde de büyük rakip firmalar ile aynı bölgede boy göstermek ve onların gerisinde kalmamak mümkün hale gelir. Ürünün görseli dışında fiyatı, firmanın adı, satıcının adı gibi bilgiler de burada gösterilir. Fiyat ve ürün karşılaştırması yapan kullanıcılara yarar sağladığı gibi web sitenizin görünürlüğünü de artırarak diğerlerinden ayrışmanızı ve dönüşüm yakalamanızı sağlar. Aşağıdaki görselde alışveriş reklamları kullanan sitelerin ilgili aramada nasıl göründüğünü örneklendirdik;

Google Ads reklamları, dijital pazarlama alanında web sitelerinin en fazla kullandıkları müşterilerine ulaşma stratejilerinden biridir. Google reklamları ile web sitelerinin hızlı bir şekilde ilgili aramalarda üst sıralarda yer edindiğini görebiliriz. Üst sıralarda yer edinen web sitelerine daha alt sıralarda olanlara göre çok daha fazla trafik geldiği istatistiksel araştırmalarla da kanıtlanmış durumda. Araştırmalara göre kullanıcıların çok azı ikinci sayfaya geçiş yapmaktayken bir diğer araştırma sonuçlarına göre ise üst sıralarda çıkan web sitelerinden ilk 5’i tüm tıklamaların %67’sini alabiliyor.

Bu istatistiksel verileri yorumladığımızda reklam vermeyen veya SEO çalışması yaptırmayan web sitelerinin herhangi bir görünürlüğü olmadığı için trafik oranlarının oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Trafiği düşük sitelerin ise potansiyel müşterilerini kaçırdıkları ve rakiplerine kaptırdıkları da su götürmez bir gerçektir.

Google Ads reklamlarının yönetimi ise emek, tecrübe ve reklam verme sisteminin çalışma bilincine sahip olacak şekilde yetkinlik isteyen bir çalışmadır. Çünkü reklam veren web sitelerinin birçoğu beklentinin oldukça altında trafik çekebiliyor ve trafik oranının düşük olması ile müşteri potansiyelinin düşük olması aynı paralellikte bir orantıya sahip olduğu için reklama ayrılan bütçenin satışlar ile dengelenmesi de zor olabiliyor. Doğal olarak gerekli emek, tecrübe ve Google Ads sisteminin bilinci ile yapılamayan reklamlarda istenilen sonuca ulaşmak pek olağan bir durum değildir. Bu sebeple Google Ads reklam yönetimi, alanında uzman, daha önce birçok firma ile Google reklam çalışmaları gerçekleştiren, beklenilenin de üstünde sonuçlar almayı başaran ve aynı zamanda çekilen trafiğin satışlara yansımasını sağlayabilen bir firma ile çalışılmalıdır. Google reklam yönetimi her reklam veren veya reklam vermeyi düşünen web siteleri için en doğru reklam prensibi ile gerçekleştirilen bir yönetim çalışmasıdır.

Tepe SEO’nun Google reklam yönetiminden destek almak, bir işletmede çalışanların koordine edilmesi, işlerin planlanması ve yürütülmesi ayağında kontrol sağlanabilmesi ve işletme için verilecek kritik kararlarda doğru yolun izlenmesi için bir yöneticinin olmasına benzer. Yöneticiler bilirkişi konumunda oldukları için tecrübeleriyle ve çalışmalarıyla işletmeyi daha ileriye götürürler. Google reklam yönetimini işletme yöneticilerine benzetmemizin sebebi; Google Ads için ayrılan zamanın ve bütçenin boşa gitmemesi amaçlı çalışmalar yapılmasına, reklamın koordine edilmesine, anahtar kelimeler, başlıklar, alt başlıklar ve reklamın yayınlanabileceği kısımların planlanmasında ve hedef kitleye ulaşmada doğru trafiği çekebilmek için yapılan yürütme sürecinde destek olmasıdır. İşletme yöneticisinin işletmeyi daha ileriye taşımada yardımcı olduğu gibi Google reklam yönetimi de reklam çalışmalarında maksimum verim alınmasını sağlar. Ek olarak, Google reklam yönetiminde Google Ads kampanyalarından hızlı bir şekilde haberdar olunur, aksiyon alınması ve kampanyalardan yararlanılması konusunda web site sahibine bilgi aktarılması sağlanır. Kısa zaman önce Google Ads’in yeni hesaplar için yapmış olduğu 2500 TL değerindeki kampanyadan bahsettiğimiz içeriğimize göz atabilirsiniz.

İlgili İçerik: Google Ads Reklam Yönetimi

 

Google Reklam Yönetimi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Google Ads çalışmaları ile ne kadar sürede web sitem ilk sıralarda gözükür?

Bütçeye bağlı olarak ilk 24 saat içerisinde web siteniz ilk sıralarda gözükür.

Google Ads çalışmaları ile ne kadar süre boyunca web sitem üst sıralarda kalmaya devam edecek?

Reklam optimizasyonları yapılmaya devam edildiği süre boyunca web siteniz üst sıralarda yer almaya devam eder.

Reklam bütçesi ne kadar olmalı?

Google reklamlarında başlangıç aşamasında günlük 50 TL-100 TL arası bütçe ayrılmasını ve reklamların performansı izlenip güzel sonuçlar alındıkça bütçe artırımını tavsiye ediyoruz.

Google Ads çalışmaları sonucunda reklam bütçemin karşılığını alabilecek miyim?

Google Ads reklam yönetimi çalışmaları reklamlarınızdan maksimum verim alabilmeniz amacıyla yapılan optimizasyonları kapsadığı için web sitenizin trafiğine büyük etki edecektir. Bu sorunun detaylı yanıtı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha önce Google Reklam’ı vermiştim. Fakat işe yaramadı. Yeni reklam yönetiminde nasıl sonuçlar alabilirim?

Geçmişte vermiş olduğunuz Google reklamlarında doğru optimizasyon yapılmadığı için web sitenizin ilk sayfada gösterilmemesi olağan bir durumdur ve bu sebeple reklamlarınızdan iyi bir performans yakalayamamış olabilirsiniz. Firmamızın Google Ads Reklam Yönetimi hizmetinde web sitenizin reklamları için gerekli optimizasyonlar yapılır ve ilk sayfalarda görünen web sitenizin reklamlardan en iyi performansı sağlaması için adımlar atılır.

Google reklamlar ile SEO'nun farkı nedir?

SEO, web sitenizde teknik, altyapısal ve temel bazı faktörleri düzenler, geliştirir ve Google algoritmasına uyumlu hale getirir. Bunun sonucunda organik trafik elde edersiniz. Google reklamlar, sitenizi belirlenen ücret ve belirlenen süre içinde ilk sıralara çıkartır ve trafik çekmenize katkı sağlar. İki faktör bir arada yürütülebilir ve hedefe ulaşmayı kolaylaştırır.
Aralarındaki fark; SEO, uzun soluklu bir süreç olduğu için çalışmalardan yanıt almak da Google reklamlar kadar hızlı olmamakta fakat uzun bir süre kazanılan sıralama pozisyonundan düşülmemektedir. Bu da ziyaretçi güveni ve organik trafik kazandırır. Google reklamlar ise daha hızlı aksiyon almak isteyen siteler tarafından sıklıkla kullanılır. Google’a belli bir ücret ödenir ve belli bir süre belirlenir. Ücret ve süre sona erdiğinde reklamlar ile kazanılan sıralama pozisyonu sonradan kaybedilebilir. Çünkü rakipleriniz de reklam vermektedir. Burada dikkat edilecek nokta ise Google reklamların yönetilmesidir. ‘Ücretini verdim süresi de belli artık ilgilenecek bir konu kalmadı.’ diye düşünmek hata olur. Google reklam yönetimi de başlı başına verilen ücretten kazanılacak trafik kaynağını doğru ayarlamayı sağlar. Düzgün bir yönetim yapılmazsa verilen ücret boşa gidebilir. Kazandığınız trafiği de müşteriye dönüştüremeyebilirsiniz.

Tepe SEO olarak Google reklam yönetimi ile ilgili destek olmaktayız.

TEPE SEO Firması