E-Ticarette Paket Yazılımlar

E-ticarete giriş yaparken web sitenizin yazılımının nasıl olması gerektiğine karar vermeniz gerekir. Bu durumda üç farklı yazılım seçeneğini inceleyebilirsiniz. Bunları kapalı kaynak kodlu yazılımlar (paket yazılımlar), özel yazılımlar ve açık kaynak kodlu yazılımlar olarak maddelendirebiliriz. Türkiye ve dünyada ağırlıklı olarak tercih edilen yazılım çeşidi olması sebebiyle kapalı kaynak kodlu yazılımları ele alalım.

Kapalı kaynak kodlu yazılımlar aynı zamanda paket yazılımlar olarak da bilinir. Bu yazılım çeşidinin en önemli özelliği sizi teknik detaylarla uğraştırmaması olarak karşımıza çıkar. Admin olarak kullanıcı panelinize girdiğinizde ve panel eğitimini aldığınızda, bir sosyal medya kullanıcısı gibi rahatlıkla panel kullanımını öğrenebilirsiniz. Paneliniz alt yapı sağlayıcınız tarafından size hazır sunulur. Bu süreçte panel eğitiminizi almadan, anlaşmalı olduğunuz yazılım şirketi size mağazanızı açarak kullanıma sunar. Devamında eğitimi alıp; ürünlerinizin fotoğraflarını, fiyatları ve açıklamalarını eklemeniz yeterlidir. Böylelikle online mağazanız aktif bir şekilde satışa hazır hale gelir.

Paket yazılımlar hakkında bilgilendirici video içeriğimize ulaşabilirsiniz;

E-ticarette Yazılım Seçenekleri Neler?

Yazılım sağlayıcısı firmalara göre de paket yazılımların fiyatları değişken olabiliyor. Fiyatın değişkenliği ise sizin istediğiniz işin çapına göre değişiyor. Büyük çaplı bir iş, daha fazla entegrasyon, özel bir durum veya özel bir tasarım istiyorsanız fiyatlar da bu duruma göre artışlar veya değişiklikler gösterebiliyor. Ancak yine de hazır paketler özel yazılımlara nazaran daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle ilk etapta mağaza sisteminiz için yeterli olacağını düşünerek hazır paketlerden de yararlanmanız faydalı olacaktır. Paket yazılımlarda ödemelerinizi senelik veya aylık olarak yapabilirsiniz. Kapalı kaynak kodlu yazılımların maliyetleri standart bir paket işlettikleri için özel yazılımlara göre de oldukça uygundur ve ödemesi kolaydır.

Aynı zamanda e-ticarette en çok ihtiyaç duyacağınız hizmet hosting barındırmadır. Kapalı kaynak kodlu yazılımlar, hosting barındırmanızı sizin için gerçekleştirirler. Hosting sistemi; nasıl ki fizikselde mağazamız varsa veya AVM’de bir mağaza açtığımızda hacmen bir alan kaplıyorsak, aynı şekilde internet ortamındaki alanınızın kapladığı yeri ve barındırdığı içerikleri temsil eder. Barındırma hizmeti web sitesinde bulundurulmak istenen içeriğin yüklendiği ve web sayfasının arka yüzüdür ve internette kapladığımız alanımız için bu hosting barındırmayı sağlamamız gerekir. Bu barındırma alt yapı sağlayıcısı tarafından yapılmaktadır. Altyapı sağlayıcısı olmadığı durumda ise hosting barındırma yapmak için belli ihtiyaçlarınız ortaya çıkar. Bunun için ana bilgisayarlar, server sistemi ve soğuk oda ihtiyacınız doğar. Her biri ayrı maliyet içerdiğinden birtakım masraflardan ve iş yükünden kurtulabilmek adına kapalı kaynak kodlu yazılımlar mantıklı hale gelmektedir. Hosting barındırma ile aynı zamanda sitenize gelebilecek hacker saldırılarına karşı da korunmuş olursunuz.

Paket yazılımlar tüm entegrasyonlar ve güncellemeler ile uyumlu olduğu için pratik bir şekilde kullanılabilirler. Bu pratik kullanımın avantajına örnek vermek gerekirse; entegrasyon yaptığınız sanal pos sistemine bir güncelleme geldiğinde, sitenizde otomatik olarak güncellemeler ayarlanır ve hiçbir takip yapmak zorunda kalmazsınız.

Güncellemeler kesinlikle sizin ödeme almanızı, kargo göndermenizi, kayıtlarınızı vb. hiçbir işlevinizi engellemeden yazılım sağlayıcınızın teknik alt yapısı tarafından otomatik olarak güncellenir ve bir müdahale gerektiğinde alt yapı sağlayıcı firmanın teknik ekibi tarafından gerçekleştirilebilir. Ayrıca ihtiyaç duyduğunuz vakit 7/24 teknik destek alma imkanınız bulunmaktadır. Çözüm ortakları fazla olduğu için istediğinize uygun çalışmalarda bulunabilirsiniz.

Paket yazılımlar hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ.

TEPE SEO Firması