Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlarız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlarız.

Seo Neden Gereklidir?

SEO, ingilizce olarak Search Engine Optimization ‘ın kısaltmasıdır ve Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Dijital ortamda arama yapma oranları düşünüldüğünde, SEO ciddi bir potansiyele sahiptir. Doğru yatırımlarla markanıza veya hizmetinize büyük faydalar sağlayabilir.

Peki, SEO neden gereklidir?

Arama Motorlarında Daha Üst Sıralarda Yer Almakseo neden gereklidir

Günümüzün rekabetçi dünyasında, işletmeniz veya sunduğunuz hizmet için net bir plana sahip olmanız gerekir. Müşterileriniz ve tüketicileriniz Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında arama yaptıklarında, daima en üstteki sonuçlara göz gezdirirler. Rakipleriniz arasından sıyrılabilmek için üst sıralarda yer almanız önemlidir. Bu da sadece sitenizi arama motorları için optimize etmeye başladığınızda mümkündür.

Üstelik rakipleriniz SEO için yatırım yaparken sizin yapmamanız, oyuna yenik başlamanıza neden olacaktır.

Marka Bilinirliğine Sahip Olmak

Markanızın konumu, işletmeniz için büyük önem taşır ve bunu korumak da sizin sorumluluğunuzdadır. İlgi çekici ve güzel tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak, yalnızca marka bilinirliğinizi yaymanıza yardımcı olmaz. SEO dostu web sitesi, markanızı popüler hale getirmek için de önemlidir.

Tüketici, farklı markaları ve seçenekleri size gelmeden önce değerlendirir. Bu nedenle, web sitenizin nerede ve nasıl durduğu hayati bir rol oynar. On-page ve off-page optimizasyon teknikleri ile arama motorlarının üst sıralarında yer alan web siteniz, markanızı ünlü hale getirmeye veya ününü korumaya yardımcı olur.

Satışları Artırmak

Marka bilinirliği oluşturmak ve sosyal medyada aktif olarak yer almak satışlarınızı artırmanızı sağlayacak etkenlerdir. Öte yandan son yıllarda arama yapmak bile kişiselleşmiştir. Arama yapan kişinin konumuna göre sonuçlar listelenebilmektedir.

Bu şekilde düşünüldüğünde bir hizmet veya ürün satın almak isteyen kişinin sonuçları doğrudan lokal olarak kısıtlanabilmektedir. Yerel rakipleriniz arasında öne çıkabilmek için SEO’dan faydalanmanız önemlidir. Zaten daraltılmış seçenekler arasında müşterileriniz arama sonuçlarında ikinci veya üçüncü sayfaya kadar gitmeyebilir. Bu noktada SEO’ya yatırım yapılması kaçınılmazdır. Yapılan yatırımların satış olarak geri dönme olasılığı da oldukça yüksektir.

Görüldüğü üzere üst sıralarda yer almak, marka bilinirliğini ve satışları artırmak SEO’nun gerekliliğini gösteren başlıca nedenlerdir. Dijital ortamların, teknolojilerin ve dinamiklerin sürekli olarak değiştiği çağımızda SEO önemini uzun bir süre boyunca yitirmeyecektir. Bu nedenle çok geç olmadan SEO için yatırım yapmak gereklidir.

TEPE SEO Firması