Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlarız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlarız.

Google Sıralama Bulucu

Web sitenizin hedeflediğiniz anahtar kelimelerde, Google’da kaçıncı sırada olduğunu öğrenin!

Google Sıralama Bulucu Nedir?

– SEO çalışması yapan sitelerin mutlaka bakması ve analiz etmesi gereken bazı kısımlar vardır. Google Sıralama Bulucu analizi de bunlardan biridir.

– Google Sıralama Bulucu, SEO çalışmalarında nasıl ve ne kadar yol katedildiğinin veya herhangi bir gelişme olup olmaması gibi konuların daha iyi anlaşılmasına olanak sağlar.

– Google’da bir konu ile ilgili belli başlı anahtar kelimeler kullanarak arama yaptığımızda karşımıza o konuyla bağlantılı bazı siteler sıralanacaktır. Bu siteler arasında genelde ilk 10’da olanlar SEO çalışmalarına gereken önemi verenlerdir. SEO çalışmaları ile ilgili diğer blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.

– Geliştirdiğimiz Google sıralama bulucu uygulaması, web sitenizin SEO uğraşları sonucunda hangi kelimelerde kaçıncı sırada olduğunu ücretsiz göstermektedir.

– Aynı zamanda yalnızca kendi web sitenizi değil, rakiplerinizin de web siteleri için anahtar kelime araştırması ve sıralama bulma analizi yapabilirsiniz.

Google Sıralama Bulucu Neden Kullanılmalı?

– Google’daki sıralamalar kişiselleştirilmiş sonuçlar vermektedir. Bu sonuçlar tarihçenizi, lokasyonunuzu ve önbellek gibi verilerinizi baz alarak bir sıralama sistemi sunmaktadır.

– Google’da seçmiş olduğunuz bir anahtar kelimeyi arattığınızda web siteniz size 3. sırada gözükebilirken aynı anahtar kelimeyi bir kullanıcı arattığında sitenizi 10. sırada görebilir. Bu yüzden sıralamaları manuel olarak Google’da takip etmek her zaman doğru sonucu yansıtmayabilmektedir. Sebebi de Google’ın aramalarda kişiselleştirilmemiş sonuçlar yansıtmasıdır.

– Bu sebeple gerçek zamanlı, tam ve doğru sıralamanızı görebilmeniz için Google Sıralama Bulucu kullanmanız sizi daha kolay çözüme kavuşturabilir.

Google Sıralama Bulucu Nasıl Kullanılır?

– Sıralamanızı test ederken Türkiye çapında veya Global çapta incelemeniz mümkündür.

– Sonrasında web site adresinizi yazabilirsiniz. Ör: www.tepeseo.com

– Web siteniz için seçmiş olduğunuz 5’e kadar farklı anahtar kelimeyi ekleyebilirsiniz.

– Son adımda ‘Ara’ butonuna tıklayıp birkaç saniye bekledikten sonra sağ üst köşede seçtiğiniz anahtar kelimeler için web sitenizin konumunu görebilirsiniz.

 

 

TEPE SEO Firması